Formalności sesyjne

Formalności – większość z nas ich nie lubi. Ale żeby spełnić wymogi przepisów prawa, zabezpieczyć odpowiednio Was i siebie, będę prosić Was o zapoznanie się z kilkoma niewielkimi dokumentami i podpisanie niektórych z nich:

  • ogólnym regulaminem sesji z ofertą przygotowaną dla Was,
  • umową o wykonanie sesji fotograficznej,
  • informacją o przetwarzaniu danych osobowych,
  • oświadczeniem o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku (jeżeli będziecie chcieli zaszczycić mnie w ten sposób i pozwolić mi pokazać innym moje prace).

Co Was czeka po sesji?

  1. W ciągu tygodnia przygotuję pliki z sesji bez obróbki, w niewielkiej rozdzielczości, opatrzone moim znakiem wodnym, spośród których wybierzecie uzgodnioną liczbę ujęć. Nie zwracajcie przy tym uwagi na „przeszkadzajki” w tle, jakieś zbędne przedmioty (np. nogi statywu) – patrzcie na siebie, na swoje miny. Wybierzcie ujęcia, na których się sobie podobacie. Zapiszcie ich numery i prześlijcie je do mnie.
  2. Wybrane przez Was pliki poddam profesjonalnej obróbce.
  3. Po maks. 3 tygodniach od dokonania przez Was wyboru zgłoszę się do Was, żeby uzgodnić termin odbioru końcowego produktu. Otrzymacie pliki w wersji elektronicznej w pełnej rozdzielczości oraz pomniejszone do publikacji w Internecie lub przesłania bliskim mailem, a także wydruk zdjęć na papierze jedwabnym w formacie 15x21 cm.
    Dlaczego musi to trwać aż 3 tygodnie? Zazwyczaj tyle nie trwa  Ale ponieważ każde zdjęcie traktuję indywidualnie i muszę wysłać pliki do wydruku do firmy zewnętrznej, jestem zmuszona zarezerwować sobie dodatkowy czas, chociażby na opóźnienia związane z wysyłką.